Muzeum z bolesną historią


Wzniesione w 1922 roku Narodowe Muzeum w Kabulu mogło kiedyś poszczycić się jedną z najwspanialszych, o ile nie najwspanialszą na świecie kolekcją starożytnych artefaktów. Najnowsza gawęda nie była lecz dla niego łaskawa.

Obchodząc Wszystkich Świętych pamiętajmy, że nazajutrz, 2 listopada, przypadają prastare Zaduszki. Kiedyś tego dopiero co dnia modlono się za zmarłych. odpoczynek tuż tuż? biura podróży kuszą błogim wypoczynkiem pod palmami w towarzystwie egzotycznych drinków. Co zrobić, by wymarzony urlop nie okazał się pasmem rozczarowań, a odrodzenie się z zagranicznej wycieczki naszpikowany był bagażem pozytywnych wspomnień? Winterthur jest skarbcem kulturalnym, historycznym i przyrodniczym. Szóste pod względem wielkości miasto w Szwajcarii posiada plon dzieł sztuki o światowej renomie.Na północnym krańcu Lago Maggiore w kantonie Ticino rozłożyło się Locarno. Miasto cieszy się najbardziej łagodnym klimatem w Szwajcarii z 2300 słonecznymi godzinami rocznie. zbliżający się styczeń prawdopodobnie być śnieżny i mroźny - przepowiadają górale z Beskidów. Od niedzieli, czyli od świętej Łucji, do Wigilii będą oni skrzętnie odnotowywać w kalendarzach pogodę i przewidywać w ten sposób aurę na przyszły rok. jeśli grobowce faraonów z Doliny Królów pozostaną otwarte dla turystów, znikną w ciągu 150-500 lat - ostrzega sekretarz globalny Egipskiej Służby Starożytności (SCA) Zahi Hawass. Zniszczą je narastająca wilgoć i grzyby.

z rozmysłem powiększone siedzenia dla osób otyłych zostały zamontowane na stacjach metra w Sao Paulo w Brazylii. Niebieskie krzesełka są jakby dwa razy większe niż standardowe i mają wychodzić na dobre pasażerom, których ranga przekracza 200 kg.

Najsmaczniejsze wino i szaszłyki, występy kapel, uciecha życia i podziękowanie za obfite plon - gruzińska metropolia obchodziła swoje święto. Warszawiacy i przyjezdni z całej krajowy będą mogli w sobotę trącać się komunikacją miejską po Warszawie za darmo. Ratusz chce w ten sposób poprzeć ludzi do pozostawienia samochodów - pisze "Życie Warszawy".

masa w zastępstwie w Polsce wprowadza własne, lokalne monety. wolno nimi płacić w wybranych sklepach, hotelach czy restauracjach lub po prostu - przyskrzynić na pamiątkę. dwanaście zabytkowych obiektów i miejsc w czterech rejonach Małopolski będzie można bezpłatnie odwiedzać podczas XII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę. W majestacie nieledwie 50 czterotysięczników każdy człek być może wyszperać i spokój, i swoje położenie w świecie. A szwajcarski kanton zaprasza narciarzy za pomocą cały rok.Cieszyn to niewielkie gród o niezwykłej, europejskiej atmosferze. ogół za sprawą mieszania się w tym miejscu kultury i wyznań, od czasów piastowskich przez monarchię austro-węgierską po dziś. dzięki bliźni tydzień w okolicach miasta Hel (Pomorskie) przebywać się będą inscenizacje, parady i pokazy związane z lądowaniem aliantów w 1944 roku w Normandii. Główna impreza - rekonstrukcja samego desantu - planowana jest na 21 sierpnia. Przedstawiamy bieg dodatkowy opublikowanej za pośrednictwem dziennik New York Times listy miejsc, które warto odwiedzać w 2010 roku. pośród nich są tak egzotyczne miejsca jak Nepal czy Kuala Lumpur, ale oraz bliższe nam - Czarnogóra, Macedonia czy Austria. Sprawdź, dokąd i dlaczego powinno się pojechać.

Wspinanie w Macedonii


W wakacje powinno się zwiedzić trochę świata, dlatego tym razem postanowiliśmy odejść na eksplorację Bałkanów. słuchy i sieć doniosły, że w mało popularnej Macedonii znajduje się miejsce, które należy zobaczyć - parów Matka kołowrót Skopje.

Do samolotu wręcz przeciwnie z pustym pęcherzem


Japońskie linie lotnicze Air Nippon, poszukujące sposobów na obniżenie zużycia paliwa, na wybranych trasach będą prosiły pasażerów, aby skorzystali z toalety poprzednio wejściem na pokład samolotu - informuje agencja AFP.

Dobre predyspozycja w Bieszczadach


W Bieszczadach w piątek o świcie talent turystyczne poprzedni dobre powyżej górnej granicy lasu, trochę gorsze w dolinach - poinformował ratownik pełniący dyżur bieszczadzkiej grupy GOPR, Kamil Krechlik.

Nieznane natura Van Gogha


Poświęcone Vincentowi Van Goghowi amsterdamskie muzeum udostępniło zwiedzającym kolekcję listów malarza. Dowodzą one, że nie był on tak dziwaczny ani tak biedny, jak głoszą obiegowe opinie, a czyta się je jak najlepszą literaturę.

wolne w domach gwiazd


Gwiazdy, poniekąd te znane z rozrzutności i uwielbienia dla luksusu, w kryzysie muszą zaciskać pasa. Ku radości fanów, niektórzy z nich zdecydowali się dzierżawić swoje letnie rezydencje.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze

bilety autokarowe

gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe