"Para do życia" wygrała Doc Review


Finowie w saunie, inaczej "Para do życia" wygrał w konkursie głównym 7. edycji festiwalu filmów dokumentalnych Planete Doc Review w Warszawie.

Brytyjski stopień postanowił podołać narastającemu problemowi spadku popularności bibliotek. Brytyjczyków do odwiedzania świątyń wiedzy mają ośmielić m.in. darmowe e-booki i kawa. blisko 30 obrazów, w tym autorstwa Pabla Picassa, zostało skradzionych z prywatnej kolekcji na południu Francji. To druga łupież drogocennych malarskich dzieł w ostatnich dniach w tym kraju. W ubiegłym tygodniu z muzeum w Marsylii zniknął obraz filmowy impresjonisty Edgara Degas zatytułowany "Chórzyści". jeżeli w charakterze pryncypał Związku Artystów Scen Polskich nie dostanę honorarium i będę licować swoim majątkiem za finanse ZASP, to nie będę prezesować Związkowi - takie ultimatum postawiła aktorka Joanna Szczepkowska, którą w piątek delegaci wybrali na prezesa Związku."Odbudowa Ground Zero" - taki tytuł będzie miał telewizyjny dowód Stevena Spielberga opowiadający o budowie nowej przestrzeni w miejscu zburzonych wież World Trade Center. Premiera sześcioodcinkowego dokumentu w 2011 roku. Francuska Pierwsza Dama Carla Bruni-Sarkozy pojawi się w nowym filmie Woody'ego Allena, do którego zdjęcia rozpoczną się latem w Paryżu - poinformowały agencję Reutera źródła związane z produkcją. Peja nie będzie ścigany za krzyk do przemocy w ciągu koncertów. od początku do końca mówiąc chodzi o teksty piosenek rapera. Sąd Rejonowy w Lesznie (woj. wielkopolskie) podtrzymał w pierwszy dzień tygodnia decyzję prokuratury.

twórca legendarnego "Titanica" chce pokonać kolejny rekord. Na ekrany kin wchodzi przed chwilą "Avatar" Jamesa Camerona. To błona fotograficzna świata 3D, który ma zrewolucjonizować kino. Kosztował 237 mln dolarów.

Ile białych kropek znikło w jego paszczy, tego nie wie nikt. Pac-Man ma już 30. lat i wciąż niezaspokojony apetyt. "Magiczna" 16-latka zamknęła usta nawet Kubie Wojewódzkiemu. Wiktoria Katajew ostatnia uczestniczka sobotniego odcinka "Mam Talent" w TVN zaśpiewała tak pięknie, że członkowie jury dosłownie nie byli w stanie wyciągnąć z siebie ani słowa. Trzy raz TAK. A jak spisali się inni uczestnicy show?

Brytyjczycy doceniają opasłe dzieła literatury. Za 650-stronicową powieść historyczną "Wolf Hall" prestiżową Nagrodę Bookera otrzymała autorka Hilary Mantel. "Światy Dantego" Anny Kańtoch i "Kameleon" Rafała Kosika zostały uznane najlepszymi utworami w dziedzinie fantastyki. Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla zostały wręczone w czasie Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki - "Polcon 2009". chociażby pół miliona zwiedzających spodziewają się uraczyć organizatorzy niezwykłej wystawy rzeźby w Australii. Prace artystów stoją prosto z mostu na plaży.Tegoroczną Noc Muzeów zgonić można na giełdzie. Parkiet warszawskiej GPW po raz pierwszy zostanie bezpośredni dla zwiedzających w najważniejszą muzealną imprezę roku. Zostanie dla nich otwarty, na co doba niedostępny, lokalny Depozyt Papierów Wartościowych. Wuj Boonmee, kto potrafi przywołać swoje poprzednie życia Apichatponga Weerasethakula zdobył tegoroczną Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Nagrody za reżyserię i dla najlepszej aktorki poszły we francuskie ręce Mathieu Amalric i Juliette Binoche, a Palmę dla najlepszego aktora podzielili pomiędzy sobą Javier Bardem i Elio Germano Dziennikarka TVN24 i TVN Anita Werner oraz dziennikarka Ewa Ewart znalazły się wśród laureatów jubileuszowej, 25. edycji Wiktorów. Nagrody te przyznawane są najbardziej popularnym osobowościom telewizyjnym. Specjalnego Superwiktora przyznano – pośmiertnie - Janowi Wejchertowi.

pierw na DVD, dalej sprawdzani "na żywo"


- Siedmioro Polaków pozytywnie więcej niż eliminacje do październikowego XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - poinformowało w piątek gabinet Prasowe Chopin 2010. W wyniku eliminacji do konkursu zakwalifikowało się 81 pianistów.

Tysiąc funtów za ktokolwiek utwór na polskich powodzian


Z Polakami, których w ostatnich dniach dotknęła powódź, solidaryzują się niejako wszyscy. O pomoc dla polskich powodzian zaapelował światowej sławy skrzypek Nigel Kennedy na przestrzeni swojego występu w Londynie. Zadeklarował, że sam przeznaczy dla powodzian sporą kwotę.

Rekordowa wystawa Caravaggia


W Rzymie otworzono wystawę obrazów Caravaggia. Bilety na nią zarezerwowało już 50 tys. osób. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Europie w najbliższych tygodniach.

Muzułmańscy superbohaterowie zdobędą Zachód


Są już znani w świecie muzułmańskim, w tej chwili chcą zjednać sobie Wielką Brytanię. Bohaterowie komiksów "The 99" o muzułmańskich superbohaterach zamierzają trafić do wyobraźni Zachodu.

"Ladies Night", alias Grammy


Po raz pierwszy w historii trzy kobiety - Beyonce, Taylor Swift i Lady Gaga – mają szansę na zdobycie trzech najważniejszych nagród Grammy. Czy którejś z nich się uda, dowiemy się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze

bilety autokarowe

gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe