Globalne statystyki sprzyjają debiutowi Tauronu


Młode spółki na europejskich parkietach zachowują się w ostatnich miesiącach bez owijania w bawełnę lepiej niż te, które są notowane na giełdach od długiego czasu. W dyskusji o atrakcyjności oferty publicznej walorów Tauronu to czynnik aktywny na plus.

Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku podtrzymali swoją rekomendację "kupuj" dla spółki Asbis i wyznaczyli cenę docelową dla jednej akcji na 3,47 zł, wynika z raportu datowanego na 14 sierpnia i odtajnionego w piątek. niestałość pośród nowozatrudnionych pracowników to dla HR-owców nie lada wyzwanie. Odejście "świeżych" pracowników jest tym z większym natężeniem bolesne, że następuje na krótko po kosztownej i czasochłonnej rekrutacji. Grupa Prawno-Finansowa Causa zadebiutuje w piątek 18 grudnia na rynku NewConnect - podała korporacja w komunikacie prasowym.ilość deficytu budżetowego po lutym wyniósł z grubsza 16,8 mld zł, czyli 32,3 proc. z dopuszczonego przez budżet na 2010 r. - informuje ministerium finansów. Prezentuje też harmonogram wydatków i dochodów budżetu w tym roku. na skalę światową rekord mają już w kieszeni, w tym momencie producenci "Avatara" liczą na kasowy pomyślność na rynku amerykańskim. do dziś dnia najwięcej Amerykanów zgromadził w kinach "Titanic". Producenci mają nadzieję, że po ogłoszeniu nominacji do Oscarów - co stanie się we wtorek - "Avatarowi" przybędzie jeszcze widzów. zespół Gino Rossi kontynuuje bieg restrukturyzacji, w tym roku zamknie 8-9 sklepów, a w przyszłym roku kolejnych 10. Sprzedaż i marże w czwartym kwartale są zadowalające - powiedział PAP Witold Jesionowski, boss grupy.

tragedia zbliżyła Polaków i Rosjan. Polityczne pojednanie otwiera drogę do odbudowania mostów gospodarczych - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Ponad 78 proc. Polaków twierdzi, że nie stać ich na prywatną opiekę medyczną w żadnym zakresie, a system nie gwarantuje równego dostępu do usług medycznych. podobnie jak Polacy jak i Włosi oczekują klarownego finansowania publicznego systemu opieki zdrowotnej oraz dostępu do informacji o zasadach finansowania. rozmyślnie dla "Gazety Bankowej" - poczta z Chamonix. Sprawdziły się szacunki ekspertów: o 12,83 proc., alias mało co o 3 zł (do prawie 26 zł) wzrósł na otwarciu przebieg praw do akcji PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA, która debiutuje w piątek na warszawskim parkiecie. Obroty przekroczyły już miliard złotych. To 10. debiut na Rynku Głównym GPW, trzecia co do wielkości podaż w historii polskiej giełdy i największy debiut w Europie w tym roku.

54 proc. oprogramowania komputerowego używanego w Polsce w 2009 r. było nielegalnego pochodzenia. To o 2 proc. mniej niż w roku 2008 - wynika z badania przeprowadzonego za pomocą firmę analityczną IDC na ukaz Bussines Software Alliance (BSA). plus nielegalnego oprogramowania w Polsce oszacowano na 506 milionów dolarów. Tym wspólnie stronie popytowej nie udało się odrobić strat, które narosły w pierwszej części sesji. Co więcej, ogromne spadki z jakimi mieliśmy do czynienia tuż po pyskówka mogłyby nazywać na marnej jakości odczyty danych makroekonomicznych. całkiem przeciwnie. resort Finansów chce, aby ponad miliard złotych pochodzący z rezerwy celowej, tzw. unijnej, przeznaczyć na polską wpłatę składki do budżetu UE. "Zmiana nie spowoduje, że zabraknie pieniędzy na finansowanie projektów unijnych" - zapewniła w piątek PAP podsekretarz finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.nie wcześniej po powstaniu terminalu LNG i interkonektorów łączących krajowy platforma z Niemcami i Czechami będzie można mówić o wolności wyboru dostaw gazu do lokalny - mówił w Warszawie podsekretarz skarbu Mikołaj Budzanowski. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek jest zdania, że w ciągu trzech miesięcy można spodziewać się nowego porozumienia między UE a USA w sprawie przekazywania danych bankowych Europejczyków do USA w ramach walki z terroryzmem. Dziś na większości parkietów było chyba sporą brak pewności i zwiększoną nerwowość inwestorów. pierwotny optymizm w pośpiechu wyparował. tymczasem umiarkowanie dobry arche sesji za oceanem na nowo przywrócił bykom nadzieję, że niedawne spadki to tylko niegroźna i krótka korekta, po której wzrostowa inklinacja będzie kontynuowana.

Sprzedaż detaliczna w strefie euro


Trzeci w tym roku strajk zbiorowy greckich związków zawodowych i walka z wyciekającą ropą w Zatoce Meksykańskiej mogą ściągnąć uwagę od danych makroekonomicznych, ale na widać nie poprawią nastrojów inwestorów.

Zagrożone 20 proc. dostaw dla całej UE


premier Donald Tusk spotka się we wtorek z przebywającym z wizytą w Polsce premierem Węgier Gordonem Bajnai. Mają rzec m.in. o unijnej strategii rozwoju "UE 2020", a dodatkowo o strategii dla regionu Dunaju.

Nowe zamówienia w przemyśle strefy euro niespodziewanie wzrosły


Nowe zamówienia w przemyśle strefy euro wzrosły w grudniu 2009 mdm o 0,8 proc., po wzroście w listopadzie o 2,7 proc. po korekcie - poinformował w środę w komunikacie urząd statystyczny Eurostat.

jawnie zmieniły się nastroje


Nadzieje byków na kontynuację zwyżki na warszawskim parkiecie na razie zostały skutecznie rozwiane. arche tygodnia nie zwiastował takiego scenariusza.

ZUS najważniejszy, rząd i sejm daleko


Na życie Polaków największy wpływ ma Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Na tę instytucję wskazało 42 proc. ankietowanych.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze

bilety autokarowe

gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe