O osobowości człowieka decyduje struktura mózgu


Naukowcy odkryli, że rozmiar poszczególnych partii mózgu może wpłynąć na osobowość człowieka. Ludzie, którzy mają większy płat czołowy, odpowiedzialny za planowanie i kontrolowanie zachowań, są z większym natężeniem sumienni - podaje serwis EurekAlert.

U ileś nad jednego proc. kierowców przebadanych w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat w ramach programu DRUID stwierdzono stężenie alkoholu przekraczające względny limit. Więcej osób - 2,5 proc. - znajdowało się pod wpływem narkotyków. Na polskich żołnierzy wracających po ciało poległego w Afganistanie kpt. Daniela Ambrozińskiego mogła być przygotowana kolejna zasadzka. To w następstwie tego tak w żółwim tempie trwało poszukiwanie ciała oficera - tłumaczy komenda operacyjne sił zbrojnych i ujawnia okoliczności, w których zginął. Kapitana Ambrozińskiego dosięgła kula snajpera. Opozycyjny działacz polityczny twierdzi, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili kazał zainstalować w swym samolocie nie zaplanowany fotel katapultowy; gabinet prezydenta natychmiast temu zaprzeczyło.Mirosław Drzewiecki od lutego do 19 marca pozostaje na bezpłatnym urlopie - taki komunikat wisi na stronie byłego ministra sportu. ambaras w tym, że Sejm takich urlopów nie przewiduje, więc "bezpłatne" wakacje Drzewieckiego kosztowały podatnika 13 tys. złotych. - Tej sprawy nie mogę darować. wolno rozmawiać o mnie wszystko, ale w życiu nikt nie nazwał mnie leniem - pisze na Twitterze Sławomir Nitras. Co tak zdenerwowało europosła? Okazuje się, że chodzi o artykuł, który został opatrzony tytułem: "Nitras największym euroleniuchem". działacz polityczny nie zgadza się z tym twierdzeniem i grozi sądem. - Całe te prawybory to jest jedna wielka fikcja - przekonywał w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24 Zbigniew Girzyński. Poseł PiS argumentował, że zwycięzcą prezydenckich prawyborów w PO będzie Bronisław Komorowski, bo... był on czujący wstręt zlikwidowaniu Wojskowych Służb Informacyjnych. - Te środowiska są niesłychanie wpływowe i silne w Platformie Obywatelskiej - oceniał polityk. - Ten dezintegracja na to, gdzie stało ZOMO, mamy już wyjąwszy sobą i nie wydaje mi się on rozumny w debacie publicznej - ripostował Sebastian Karpiniuk z PO.

Lubuska policja ustaliła, że napaści na kobiety w Leśniowie Wielkim i Krośnie Odrzańskim w ogóle nie było, a rzekome pokrzywdzone same całokształt wymyśliły. Swoim lekkomyślnym zachowaniem, kobiety na odwrót pogłębiły i tak już na nieograniczoną skalę pieter przed gwałcicielem lub gwałcicielami z Lubuskiego.

Władze policji w Manchesterze wydały 100 tysięcy funtów na układ sesji gawędziarskich, na przestrzeni których starsi funkcjonariusze dzielą się z młodszymi kolegami swoimi doświadczeniami. - To był szok - mówią polscy podwykonawcy autostrady A1. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała umowę z generalnym wykonawcą, bo uznała, że austriackie federacja lekceważy terminy prac. choć polscy podwykonawcy tłumaczą, że prace się przeciągają, bo to niepomiernie przykry odcinek.

Zaledwie 20 euro zażądał na Słowacji debiutant mężczyzna, który napadł na bank w mieście Velke Kapuszany w pobliżu granicy z Ukrainą - informuje słowacka agencja TASR. Wypowiedziane na antenie Radia Maryja słowa, że Stefan Niesiołowski po aresztowaniu w 1970 r. "zaczął sprzedawać kolegów" będą drogo kosztować wydawcę radia. Łódzki sąd rejonowy zadecydował, że Warszawska prowincja Redemptorystów musi zapłacić wicemarszałkowi Sejmu 10 tysięcy zł. zadośćuczynienia. - O to mi chodziło. To był proces o to, że rozgłośnia Maryja kłamie - powiedział po ogłoszeniu wyroku Stefan Niesiołowski. Berlińskie mistrzostwa rozważnie się kończą - sobota będzie przedostatnim dniem zmagań na Stadionie Olimpijskim. O 19.30 do koła wejdzie Anita Włodarczyk, która jest jedną z faworytek konkursu rzutu młotem. Kluczem do sukcesu mają być... jajka. - nim eliminacjami połknęłam cztery. Mam nadzieję, że w sobotę też będą i drugi raz wypadnę dobrze - mówi Polka.pewien działacz polityczny z rządu Ugandy zapowiedział, że ciała osób, które umrą z powodu zatrucia nielegalnym miejscowym ginem, powinny być biczowane w ramach dawania przykładu żyjącym. Mirosław Drzewiecki nie musi się budować w piątek poprzednio komisją hazardową. Jej stary Mirosław Sekuła z PO - pod ręką głosach oburzenia posłów opozycji - zaakceptował morał byłego ministra sportu o wyporność przesłuchania. - jako że już pan został doręczycielem. To niech pan powie, kto i jak przekazał panu to pismo? Czy był pan w "Pędzącym Króliku" - próbowała "przepytać" Sekułę, Beata Kempa z PiS. niejaki wyśmienity Samarytanin zawiózł nieznajomą chorą kobietę do szpitala w Hamburgu i wkrótce w dalszym ciągu został poproszony o przepis rachunku za jej leczenie.

Aaaaa kasę z Sejmu oddam


Chciałem pokazać, że w polityce można czynić coś bez pieniędzy - mówi zawiedziony poseł PO Janusz Palikot. W związku z tym, że nie przyniosło to zamierzonego efektu i na nikim nie zrobiło wrażenia postanowił: poselską pensję co miesiąc przekazywać będzie na cele dobroczynne. A już cokolwiek pieniędzy "przepadło" - trochę, inaczej 460 tys. zł.

Hawking: Obcych lepiej nie inwitować


Nie należy zmierzać kontaktu z istotami pozaziemskimi, bo mogą się okazać z większym natężeniem podobni do "Obcego" niż "E.T.". Brytyjski fizyk Steven Hawking wierzy w bycie inteligentnych form życia pomijając Ziemią, ale nie w dobre intencje kosmitów. - konferencja z Krzysztofem Kolumbem nie wyszło na dobre rdzennym Amerykanom - przypomina.

poczwara połknął Volvo


transakcja była przygotowywana od wielu miesięcy, juz wydawało się, że nic z tego nie będzie - a jakkolwiek udało się. Chińska firma Geely Automobile przejmie produkcję samochodów osobowych Volvo od koncernu Forda. W niedzielę pod Goeteborgiem została podpisana w tej sprawie umowa.

Chciał papierosa. Skończyło się bójką


Kamery monitoringu miejskiego w Lublinie zarejestrowały na serio wyglądającą bójkę kilku mężczyzn. wsio działo się w biała barwa dzień, na głównej ulicy miasta i na oczach przechodniów. według policji, powodem bójki był... papieros.

Lądował na morzu. "Jestem zdumiony, że żyjesz"


komunikować w tym przypadku o szczęściu to za mało. pewien Irlandczyk leciał tylko swoim samolotem nad Morzem Irlandzkim, gdy coś zaczęło iść nie tak. gorsza połowa został zmuszony do lądowania na wodzie. brygada ratunkowa wyciągnęła pilota, a całą akcję sfilmowali przebywający wzdłuż wioślarze.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze

bilety autokarowe

gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe