Kuria dementuje: Nie ma sporu z Watykanem


eksponent archidiecezji krakowskiej osoba duchowna Robert Nęcek zdementował doniesienia gazety "La Repubblica", która napisała, że Kraków zabiega o to, aby to w tym mieście, a nie w Watykanie, odbyła się beatyfikacja Jana Pawła II. wedle dziennika do Watykanu już wpłynęła prośba w tej sprawie.

Partia Piratów nawołująca do legalizacji wymieniania się plikami w internecie rozpoczyna oficjalną działanie w Finlandii - powiadomił jej dyrektor Pasi Palmulehto. duży orzech do zgryzienia ma FIFA. Światowa połączenie piłkarska przedstawiła nazwiska zawodników, z których wybierze najlepszego piłkarza 2009 roku. Jest z czego wybierać. Poseł PiS Mariusz Kamiński za "pozytywny krok" uznał obecność rosyjskiego premiera Władimira Putina na uroczystościach rocznicowych w Katyniu. Jednocześnie dodał, że spodziewał się więcej - że padnie słowo przepraszam.Andrzej Olechowski zdradził w "Kropce nad i", że nienawidzi pytania "w czym będzie pan lepszy od Lecha Kaczyńskiego?". Sprzedajesz mieszkanie? Zajmie ci to sto dni - przynajmniej "statystycznie". tak wiele czasu zwykle upływa od wystawienia oferty do znalezienia nabywcy. Jak wylicza "Dziennik gazeta Prawna", to mrowie szybciej, niż było na początku tego roku: w tamtym czasie sprzedaż przeciętnie zajmowała w pewnej mierze 150 dni. Czy Jarosław Kaczyński zdecyduje się na początek w wyborach prezydenckich? Być być może reakcja na to eksperymentowanie padnie już w sobotę na zebraniu Rady Politycznej PiS. - naczelny jest naturalnym kandydatem - mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości.

prowadzący tej ciężarówki musiał najeść się sporo strachu. Wzburzona gadka szmatka rzeki Pirai w Boliwii porwała samochód. Na szczęście na strachu się skończyło, bo kierowcy nic się nie stało. całość zostało uwiecznione przy użyciu kamerę.

Jak poinformowały w poniedziałek władze, co najmniej 22 osoby poniosły śmierć a tysiące musiały opuścić swoje domy w rezultacie gwałtownych opadów deszczu i burz i spowodowanych przy użyciu nie powodzi na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Trzęsienie ziemi, które niedawno nawiedziło Chile, zmieniło geografię całego kontynentu. W jego wyniku miasto Concepcion przesunęło się o co bynajmniej 3 metry na zachód. Zmiany dotknęły plus terenów znacznie oddalonych od epicentrum.

Jacek Kurski raz jeszcze za z trudem nadepnął ciota gazu. Fotoradar policji w Człuchowie zarejestrował wóz prowadzone za pomocą europosła z PiS, jadące z prędkością przekraczającą ograniczenie o 77 km/h. podczas gdy ograniczenie pozwalało na jazdę z prędkością 50, Kurski jechał 127 km/h. Gen. Mieczysław Cieniuch, typowany na nowego szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, nie może zatrzymać się wyznaczony na to posada - twierdzi ówczesny dowodzący Wojsk Lądowych gen. Waldemar Skrzypczak. - Zgodnie z obowiązującą "Ustawą o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych" jest to absolutnie niemożliwe - mówi w rozmowie z tvn24.pl. Cała dzień to za mało dla Intercity by zaktualizować informacje w internetowym rozkładzie jazdy.Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski rozpoczęli bratobójczą walkę o pozycję kandydata PO w wyborach prezydenckich. Obaj napisali już listy do wyborców, nieomal 50 tysięcy członków PO. Sikorski stawia na młodych, oraz stażem członków partii. Komorowski może z kolei liczyć na zalecenie lokalnych bonzów - pisze memoriał "Polska". nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji polski Franciszek Smuda nie będzie mógł skorzystać w meczach z Rumunią i Kanadą z Pawła Brożka. Po meczu z Legią w Sosnowcu, Brożek doznał kontuzji i nie być może rąbać w kolejnych spotkaniach. Na szczęście w dobrej formie jest Robert Lewandowski z Lecha Poznań. dom modlitwy katolicki w Smoleńsku odwiedzają prawosławni obywatele miasta. Pod bramą lotniska leżą katar i czerwone goździki, na miejscu wmurowano już kamień upamiętniający ofiary. ludzie i władze miasta robią wszystko, by pokazać swoją solidarność z Polakami.

Bruksela chce wiedzieć więcej o sprzedaży stoczni


- Komisja Europejska uznała za niewystarczające informacje przedstawione przez Polskę we wniosku o przedłużenie terminu na sprzedaż stoczni w Gdyni i Szczecinie - poinformował orędownik KE ds. konkurencji Jonathan Todd. Aby komitet wydała decyzję w tej sprawie, Polska musi dodać wniosek. - W niczym nie uchybiliśmy. To normalna procedura - tłumaczy się resort skarbu.

Dwa zamachy, 40 ofiar


Co najmniej 40 ludzi zginęło, a dziesiątki zostały ranne w dwóch zamachach bombowych, do których doszło w piątek w pobliżu miejscowości Chalis, około 65 km na północ od stolicy Iraku Bagdadu - poinformowała telewizja Al-Arabija.

nieszczęście awionetki, oprowadzacz ciężko poparzony


Po wypadku awionetki, do którego doszło w Starej Wsi koło Brzozowa (Podkarpackie) pokiereszowany został pilot. Z ciężkimi poparzeniami trafił do szpitala.

Komorowski prowadzi, ale w pierwszej turze nie wygra


Bronisław Komorowski wygra wybory, ale dopiero w drugiej turze – wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24. Kandydat PO przypadkiem szacować na 46 procent głosów, Jarosław Kaczyński na 29 procent, a trzeci w kolejności Grzegorz Napieralski – na 7 procent.

Złe wiadomości w sprawie stoczni - "postawiliśmy spartański warunek"


- Wnioskujemy do Komisji Europejskiej o wyznaczenie ponownej daty sprzedaży polskich stoczni – powiedział podczas konferencji prasowej Aleksander Grad. członek rządu skarbu poinformował, że katarski inwestor nie wpłacił pieniędzy za stocznie w Gdańsku i Szczecinie.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze

bilety autokarowe

gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe