Energetycy w przyszłości negocjują z kopalniami


Grupy energetycznych nie zakontraktowały jeszcze dostaw węgla kamiennego na ewentualny rok – informuje „Rzeczpospolita” i dodaje, że producenci energii będą chcieli wynegocjować obniżki cen podczas gdy kopalnie zapowiadają, że chcą obronić ceny na dotychczasowym poziomie.

Potwierdziły się informacje "Parkietu", że wręcz przeciwnie jeden udziałowiec branżowy (Deutsche Boerse) złożył wiążącą ofertę kupna akcji GPW - akcentuje czasopismo giełdy. Gazprom nie musi liczyć się z eksportu gazu na granicy Rosji, jak żądali rosyjscy celnicy - zdecydował rząd Władimira Putina, pozwalając koncernowi woleć wybranych klientów kosztem budżetu Rosji. Polska agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Agencja Nieruchomości Rolnych będą ściślej ze sobą współpracowały w zakresie wymiany informacji i promocji terenów inwestycyjnych. W pierwszy dzień tygodnia agencje podpisały porozumienie w tej sprawie.Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela RP, który usiłował przekroczyć granicę posługując się cudzym dokumentem. W sobotę w trakcie kontroli pasażerów odlatujących do Glasgow 28-letni mąż przedstawił do ... W całym kraju bez dostaw energii elektrycznej jest w niedzielę w sumie ok. 750 odbiorców - informuje Rządowe środek Bezpieczeństwa (RCB). Minister środowiska prof. Maciej Nowicki poinformował we wtorek w Poznaniu, na otwarciu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2009, że w pierwszym tygodniu grudnia powinna zostać podpisana układ między Polską a Irlandią na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto.

...

wartość budowy terminala LNG w Świnoujściu przypuszczalnie być dolny od wcześniejszych szacunków inwestora, czyli 600 mln euro - poinformował w środę dziennikarzy Jan Chadam, przewodniczący rady nadzorczej spółki Polskie LNG, która buduje terminal. Gaz-System przygotowuje projekt pracownik budowlany i wykonawczy dla gazociągu wysokiego ciśnienia, łączącego Szczecin z Gdańskiem. Ma on napełniać kluczową rolę w przesyle gazu pochodzącego z terminalu LNG, kto insurekcja w Świnoujściu - poinformowała w piątek spółka.

Północna Karolina to jeden z cieplejszych stanów USA. Jego ludność najczęściej nie marzną, ale od kilku tygodni atmosfera nie rozpieszcza także ich. Miasta pokrył śnieg, zamarzają chodniki, rury, a nawet... fontanny. Z zamieciami i zawiejami śnieżnymi walczy oprócz tego nieomal całe Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje medialne, E. ON sprzedaje swoje elektroenergetyczne i gazowe aktywa w USA. Kupuje je firma PPL Corporation z Pensylwanii. korporacja inwestycyjna Jana Kulczyka - Kulczyk Investments podpisała z Energią Zachód umowę na zakup gazu wydobywanego z pola Siekierki pod Poznaniem – informuje „Puls Biznesu”.Z najnowszego raportu serwisu rekrutacyjnego www.szybkopraca.pl wynika, że w czasie spowolnienia gospodarczego posadę najłatwiej znaleźć szeregowym pracownikom. wolumen etatów na budowach czy w fabrykach wzrosła dwa razy w porównaniu z zeszłym rokiem. Banki pobierają raz za razem wyższe opłaty za karty kredytowe. Co więcej, nie rozdają ich już lekką ręką. Open Finance przeanalizował jak zmieniła się oferta kart kredytowych w polskich bankach na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Okazuje się, że od maja kilka banków zaostrzyło kryteria przyznawania kart, a do tego podniosło ich ceny. zakres tematyczny kursu: 1.Prawo pracy - 9h 2.Rozliczenia z ZUS - 6h 3.Dokumentacja pracownicza - 3h 4.Podatki - 9h 5.Lista płac - 6h 6.Obsługa programu Płatnik ...
Lokalizacja: Kraków - Rodzaj: kurs / szkolenie

Chętnych na drogie szparagi nie brakuje


W Polsce przybywa dużych gospodarstw uprawiających szparagi. około jedna druga ich produkcji trafia na zagraniczne rynki.

Co w przyszłości z InterRegio? Pasażerowie będą kontestować


Czy od jutra przestaną kursować tanie pociągi InterRegio? Tego chce spółka PKP Polskie Linie Kolejowe o ile Przewozy Regionalne nie spłacą im przynajmniej części długów. Spontaniczne protesty przeciwko likwidacji pociągów organizują pasażerowie

Europejscy budowlańcy protestują przeciwnie budowie A2 za pośrednictwem Chińczyków


Europejska fuzja Przemysłu Budowlanego (Fiec) protestuje w sprawie przyznania chińskiemu przymierze Covec kontraktu na budowę odcinka autostrady A2 z Warszawy do Łodzi - informuje niemczyzna dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung.

TVN szacuje skonsolidowane przychody w III kwartale na 428 mln zł


Odnalazła się poszukiwana w okolicach Sieradza młoda kobieta, uprowadzona przez męża - informuje reporterka RMF FM. Policjanci zabrali ją do domu. 32-latkę uprowadził mąż, z którym jest w separacji. 45-letni płeć brzydka ma zarzut znęcania się nad żoną i zakaz zbliżania się do niej.

kontrakcja wicepremiera Waldemara Pawlaka na pytania zachodniopomorskich posłów dotyczące terminalu LNG


Wicepremier, członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. za pośrednictwem Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze

bilety autokarowe

gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe