Pierogi Wigilijne


ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia od kilku dni prowadzę serial świąteczny. ostatnio była artykulacja o śledziach na Wigilię, dziś czas na wigilijne pierogi O pierogach pod kątem Świąt i Wigilii pisałem już dowolny okres temu. dziś przypominam te przepisy. bo wszystkie są jak najbardziej postne, nadają się wyśmienicie na wigilijny stół. między rzeczonych przepisów jest wigilijna klasyka, inaczej pierogi z kapustą i pierogi z kapustą i grzybami ale są też przepisy na, na prawdę godne polecenia, pierogi z soczewicą i pierogi z kaszą gryczaną. Oto kodeks na wigilijne pierogi.
Wpis pochodzi z http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Tłusty Czwartek obchodzimy w tym roku cokolwiek już niż w zeszłym - już 11 lutego. W 2010 roku czekają nas dwa kulinarne święta w pewnym sensie pod rząd bo dwa dni wcześniej, 9 lutego, obchodzimy Dzień Pizzy


Więcej.. Kontynuujemy przepisy Wielkanocne. W poprzednim odcinku Farsze do jajek opisałem dwa, według mnie ciekawe rozwiązania faszerowania jaj, za pomocą sosów, które mogą być wykorzystane także do innych potraw - wielkanocnych bądź niekoniecznie wielkanocnych. Dziś, dla tych którzy wolą przygotowywać farsze szybciej, prostsze przepisy. (a na końcu wersja wielkanocnych jaj dla zupełnie leniwych, wcale nie mnogość gorsza od jaj faszerowanych)

napis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej.. W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem w ogóle pomysły na świąteczne dania. w tej chwili zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. Dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia od kilku dni prowadzę serial świąteczny. niedawno była mowa o śledziach na Wigilię, dzisiaj pora na wigilijne pierogi O pierogach pod kątem Świąt i Wigilii pisałem już dowolny trwanie temu. dziś przypominam te przepisy. skoro wszystkie są jak w największym stopniu postne, nadają się świetnie na wigilijny stół. wśród rzeczonych przepisów jest wigilijna klasyka, inaczej pierogi z kapustą i pierogi z kapustą i grzybami ale są też przepisy na, na prawdę godne polecenia, pierogi z soczewicą i pierogi z kaszą gryczaną. Oto przepisy na wigilijne pierogi.
wpis pochodzi z http://zajadamy.blox.pl


Więcej.. Do Wielkanocy 2010 zostało nam coraz ileś czasu lae gdyż trafiłem na dwie urocze strony na przedmiot gotowania jajek, dzisiaj sprawa jajeczny. Myślę, że każdy, poniekąd niezbyt biegły kucharz, mniej więcej orientuje się jak w żółwim tempie gotować jajka aby zrobiły się one na miękko, półmiękko lub na twardo. Jeśli fisza nie pamięta, to w dole parę słów przypomnienia, a później będzie o wspomnianych przedtem stronach ...


Więcej.. W dzisiejszej wyborczej pojawił sie paragraf na rzecz chęci wprowadzenia "nowej polskiej tradycji" polegającej na jedzeniu gęsi 11 listopada w święto niepodległości. W pierwszym momencie nasunął mi się tytuł notki "Polacy nie gęsi i swe gęsi mają" ale potem puknąłem się w głowę, bo ...


Więcej..

dzień dzisiejszy norma prawna dla leniwych. Szybkie grzanki z mikrofalówki. Za mikrofalą nie przepadam ale do leniwych jak najbardziej należę, o czym świadczy niestety ostatnimi czasy kierowanie tego bloga (rzadko piszę, oj rzadko), wskutek tego czasem z kuchenki mikrofalowej korzystam.

Tytuł dzisiejszego wpisu mógłby tak jak porządnie brzmieć. Jak uczynić grzanki na szybko lub co można stworzyć z czerstwej bułki. Do dzieła.


Więcej..

Dziś notatka dla Warszawiaków i gości Warszawy, którzy zdecydują się, lub już zdecydowali się, spędzić noc sylwestrową na MDM. dowolny czas temu pisałem o Fish&Chips w Warszawie. Wtedy, gdy to pisałem, bar był coraz zamknięty ...


Więcej.. Nadchodzące Święta Wielkanocne to z pewnością radosne świętowanie zmartwychwstania upamiętniające zwycięstwo i wniebowzięcie Jezusa Chrystusa. Z czysto kulinarnego punktu widzenia, Wielkanoc to dwadzieścia cztery godziny zakończenia Wielkiego Postu.

Na wielkanocnym stole powinno odkryć się wskutek tego przede wszystkim pełnia to czego brakowało przy użyciu ostatnie 40 dni. W dzisiejszych czasach dość cokolwiek kto dokładnie przestrzega reguł postu (tym z większym natężeniem Wielkiego) ale tradycja wystawnego i bogatego ucztowania w Niedzielę i pierwszy dzień tygodnia Wielkanocny przetrwała widać w większości polskich domów do dzisiaj. Potrawy Wielkanocne to coś specjalnego i w większości przypadków przykładamy do ich wyboru i sporządzenia wyjątkową uwagę.

Ten tekst pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

I niestety, jak co roku, przedświąteczna gonitwa nie pozwala na realizacja wszystkich zaplanowanych rzeczy. Chciałem jeszcze napisać o mięsach na świąteczne śniadanie i wolny od pracy obiad ale czasu nie staje - na mieście korki, w sklepach tłumy - ogół załatwia się dwa ewentualnie i trzy cięgi dłużej niż zwykle. Pewnie gros z Was przygotowała już sobie mięsa ale może jeszcze nie wszyscy, prawdopodobnie persona się będzie zabierał za pieczenie dzień dzisiejszy wieczór bądź dzień jutrzejszy rano. Dla tych, na szybko, dwa prawo na schab - na prawdę godne polecenia ... A innym może prawo owe przydadzą się na Wielkanoc lub na następne Boże Narodzenie.
Wpis pochodzi z http://zajadamy.blox.pl


Więcej.. No i mamy grudzień. Do końca roku został nie całkiem miesiąc, do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze mniej. A Święta i Wigilia, no cóż, wiadomo, obok rodzinnej atmosfery, choinki, prezentów, to kulinarna rozpusta. Ale aby taka rozwiązłość mogła posiadać miejsce, wpierw należy się ździebko narobić i szykować 12 otawa wigilijnych, świąteczne śniadanie, niepracujący obiad, jakąś przekąskę w międzyczasie (bo a nuż, znakomitość sobie tak żołądek rozepchnie, że coraz będzie miał siłę na przekąseczkę ;). Korzystając z tego, że ten mój blog prowadzony jest już od kilku lat, pozbierałem przepisy wigiline i świąteczne (lub nadające się na Wigilię i Święta) i niniejszym spróbuje je tu opisać. Mam nadzieję, że owe przepisy pomogą przygotować i kolację wigilijnę i całą resztę Świąt. Być może wykonacie je na wskroś tak jak są podane, być może zainspirują Was tylko w charakterze pomysły na świąteczne dania.
Ten inskrypcja pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej.. W sieci krążą informacje, że firma Adobe stworzyła książkę kucharską Apetito. Firma poważna i uznana raczej, co prawda, na innym polu ale brand is brand w następstwie tego algorytm ów przyciągną moją uwagę. Jak wygląda Apetito, lektura kucharska od Adobe? ...


Więcej..Nie jeden i nie jedna z Was pewnie miewa raz na jakiś Chronos kaca. ktoś ma pewnie jakiś swój rozwiązanie na tę dolegliwość, a to wszamać tłusto, a to kwaśno, popić dużą ilością płynów, np. wodą z ogórków kiszonych itd., itd. Z 'leczniczych' zup wybralibyście bezpiecznie ogórkową, flaczki, cebulową, być może dobrze doprawiony barszcz. Ja dziś chciałem przedstawić swój, w ostatnim czasie odkryty, sposób: Zupę cytrynową z miętą.

inskrypcja pochodzi z http://zajadamy.blox.pl


Więcej.. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych popełniłem dwa dni temu tekst, oparty na fragmencie książki wydanej w 1830, o staropolskiej Wielkanocy. Znajdujemy tam część o 'potrzebach do święcenia', w którym czytamy o jakichś ogromnych ilościach święconych potraw (między innymi: 12 kop jaj, 15 baranków, 12 szynek wędzonych). Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, bo styl pisania jest staropolski ale jak byk stoi 'potrzeby do święcenia', a po nim wyliczanka. Być prawdopodobnie w dworach święciło się potrawy na nieodróżnialny rok dla wszystkich domowników zatem te ilości. W dzisiejszych czasach święconka wygląda skromniej, są to właściwie mniejsze, symboliczne ilości ale jaja, baranek i wędlina powinna się w niej znaleźć. No dopiero co co powinno jeszcze znaleźć się w koszyku do święcenia na Wielkanoc? ...


Więcej.. parę dni temu rozpocząłem mój kulinarny serial świąteczny. W pierwszym odcinku, abstrahując od wstępu, było kilka słów o zupach (Przepisy Na Wigilię), dziś chciałby zwrócić parę przepisów na wigilijne śledzie. jednak akuratnie nie wiem, czy słowo "wigilijne" jest tu najlepszym słowem, bo przepisy co prawdziwość są jak w największym stopniu postne i na wieczerze wigilijną pasują jak ulał, ale takie śledzie to także coś co doskonale urozmaici świąteczne śniadanie i wolno je ze smakiem pałaszować przy użyciu całe Święta Bożego Narodzenia.
napis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

zaokrąglony Czwartek


Tłusty Czwartek obchodzimy w tym roku nieco uprzednio niż w zeszłym - już 11 lutego. W 2010 roku czekają nas dwa kulinarne święta mało co pod ranga bo dwa dni wcześniej, 9 lutego, obchodzimy Dzień Pizzy


Więcej..

przepisy Na Wigilię


No i mamy grudzień. Do końca roku został niespełna miesiąc, do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze mniej. A Święta i Wigilia, no cóż, wiadomo, wzdłuż rodzinnej atmosfery, choinki, prezentów, to kulinarna rozpusta. Ale aby taka rozpasanie mogła mieć miejsce, najpierw wypada się troszkę narobić i przygotować 12 otawa wigilijnych, świąteczne śniadanie, świąteczny obiad, jakąś przekąskę w międzyczasie (bo a nuż, fisza sobie tak żołądek rozepchnie, że jeszcze będzie miał siłę na przekąseczkę ;). Korzystając z tego, że ten mój blog zarządzany jest już od kilku lat, pozbierałem przepisy wigiline i świąteczne (lub nadające się na Wigilię i Święta) i niniejszym spróbuje je tu opisać. Mam nadzieję, że owe prawo pomogą przygotowywać i kolację wigilijnę i całą resztę Świąt. Być prawdopodobnie wykonacie je do głębi tak jak są podane, być być może zainspirują Was tylko w charakterze pomysły na świąteczne dania.
Ten wpis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Farsze Do Jajek


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem generalnie pomysły na świąteczne dania. aktualnie zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. dzień dzisiejszy proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

Jak powoli dusić jajka?


Do Wielkanocy 2010 zostało nam coraz trochę czasu lae jako że trafiłem na dwójka urocze strony na myśl gotowania jajek, dzisiaj rzecz jajeczny. Myślę, że każdy, nawet niezbyt sprawny kucharz, mniej więcej orientuje się jak powoli gotować jajka aby zrobiły się one na miękko, półmiękko lub na twardo. jeżeli znakomitość nie pamięta, to poniżej parę słów przypomnienia, a w dalszym ciągu będzie o wspomnianych wprzódy stronach ...


Więcej..

Sledzie Na Wigilię


kilka dni temu rozpocząłem mój kulinarny serial świąteczny. W pierwszym odcinku, niezależnie od wstępu, było kilka słów o zupach (Przepisy Na Wigilię), dzisiaj chciałby podać kilka przepisów na wigilijne śledzie. chociaż odpowiednio nie wiem, czy wyraz "wigilijne" jest tu najlepszym słowem, bo przepisy co zgodność z rzeczywistością są jak w najwyższym stopniu postne i na wieczerze wigilijną pasują jak ulał, ale takie śledzie to również coś co znakomicie urozmaici świąteczne śniadanie i można je ze smakiem zajadać z wykorzystaniem całe Święta Bożego Narodzenia.
wpis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze

bilety autokarowe

gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe